+48 516 135 179        plastbud@op.pl

Pas rynnowy – dodatkowy element konstrukcyjny dachu

Pas rynnowy - dodatkowy element konstrukcyjny dachu

W zależności od konkretnego budynku, dach może mieć bardzo złożoną strukturę. Niekiedy konieczne jest sięganie po niestandardowe rozwiązania oraz dodatkowe elementy konstrukcyjne, aby dobrze dopasować do siebie wszystkie jego części. Niektóre elementy wzmacniają ponadto konstrukcję dachu i zabezpieczają go przed niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi.

Pas podrynnowy jest jednym z takich elementów. Przeznaczony jest do stosowania w przypadku dachów płaskich i skośnych. Jak sama nazwa wskazuje, umieszczany jest pod rynną dachową, która sama w sobie jest jednym z najważniejszych elementów dachu. Rynny znacznie zwiększają bezpieczeństwo osób przebywających w bezpośrednim pobliżu danego budynku podczas deszczowej pogody. Zapewniają też dużo wygody i pozwalają na „kontrolowanie” nadmiaru wody.

Pas podrynnowy zabezpiecza dodatkowo elementy dachu oraz fasadę budynku przed spływającą z góry wodą. Jest to zatem inwestycja nie tylko we wzmocnienie struktury dachu, ale również w większe bezpieczeństwo elewacji oraz innych elementów domu.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na balszkinadaszki.pl.

Pas rynnowy – dodatkowy element konstrukcyjny dachu
Przewiń na górę